W dniu 16.09.2019 odbyło się spotkanie konsultacyjne w sali obrad Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.
21.09.2019
Podczas spotkania przedstawiony został projekt " Program współpracy Gminy Stary Sącz z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020. Jednocześnie była możliwość zgłaszania uwag i opinii do zaproponowanego projektu Programu
WALKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O GODNE ŻYCIE, CZYLI NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ O IGNOROWANIU, LEKCEWAŻENIU I PONIŻANIU …
10.07.2019
Osoby niepełnosprawne to najsłabsza i stosunkowo wąska grupa w każdym społeczeństwie. Ich życie zawsze zależy od drugiego człowieka. Wydawałoby się więc, sytuacja bytowa tej grupy nie powinna być przedmiotem jakiejkolwiek dyskusji – niepełnosprawnych i ich rodziny należy objąć szczególną pomocą państwa, w każdej dziedzinie życia.
PROTEST NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WARSZAWIE
23.05.2019
W czwartek w południe przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie rozpoczął się protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Odczytano tam list do prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie uczestnicy przeszli przed Kancelarię Premiera, skąd udali się pod Sejm.
DLACZEGO PROTEST 23 MAJA MIMO WSZYSTKO POWINIEN SIĘ ODBYĆ?
20.05.2019
Kolejna niedziela kampanii wyborczej do PE i taka „bomba” – 500+ dla osób niepełnosprawnych. To nic, że „prawdopodobnie”, nie szkodzi, że to za bliżej nieokreślone „kilka miesięcy”… Nieistotne również, że brak konkretów.
Mówi się, że do trzech razy sztuka, ale nie zawsze. Już za drugim razem udało się wręczyć Pani Szydło list otwarty w sprawie osób niepełnosprawnych.
10.05.2019
Tym razem na spotkanie poszła moja żona – bez Piotrka, bo w Nowym Sączu, więcej schodów i wózek z osobą niepełnosprawną raczej nie miałby szans powodzenia (chyba że w pierwszym rzędzie). To zresztą osobny problem, ale „Dostępność +” , to nie sprawa pieniędzy, ale umysłu. Wystarczy zorganizować spotkanie, np. w hali sportowej…
Gazeta Wyborcza: otwarte spotkanie z premier, tylko niepełnosprawnego nie dopuszczono do Beaty Szydło
05.05.2019
Jakub Owsianka razem z niepełnosprawnym synem Piotrkiem pojawił się na konwencji PiS w Gorlicach. Ochroniarze nie pozwolili im zbliżyć się do Beaty Szydło. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" tłumaczyli to "poleceniem z góry".
Dlaczego politycy boją się osób niepełnosprawnych – czyli (nie)dostępność +
04.05.2019
Jakub i Barbara Owsianka z Barcic, rodzice chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zwaną „rybią łuską” i założyciele Fundacji Ichtiozis po raz kolejny odważyli się publicznie wystawić żółtą kartkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Podczas ostatniej wizyty wicepremier Beaty Szydło w Gorlicach zostali „zablokowani” przez trzech ochroniarzy i nie mogli wręczyć listu otwartego, w którym walczą o lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych.
Ograniczenia dla niepełnosprawnych na spotkaniu z Beatą Szydło Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-ograniczenia-dla-niepelnosprawnych-na-spotkaniu-z-Beata-Szydło,
30.04.2019
W sobotę w Gorlicach odbyło się spotkanie wicepremier ds. społecznych Beaty Szydło z wyborcami. "Okazało się, że nie możemy wózkiem podjechać bliżej sceny. Zostaliśmy zablokowani przez trzech ochroniarzy. Pozostałe osoby swobodnie podchodziły" – napisał Jakub Owsianka, prezes Fundacji Osób Chorych na Rybią Łuskę "Ichtiozis".
Stary Sącz: chorzy na Ichtiozis znów spotkali się w Barcicach
10.01.2019
Już po raz drugi w Barcicach w gminie Stary Sącz zorganizowano Ogólnopolskie Spotkanie Chorych na Rybią Łuskę i ich Rodzin zorganizowane przez Fundację Ichtiozis. Do nadpopradzkiej miejscowości zjechało ponad 50 osób wraz z rodzinami z całej Polski.
W dniu 11.12. 2018 byłem w Krakowie na IV Małopolskiej Konferencji pt. "Międzyinstytucjonalna współpraca w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnością"."Konferencja została zorganizowana przez Oddział Małopolski PFRON.
14.12.2018
Była skierowana do jednostek samorządu powiatowego, gminnego oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa małopolskiego działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Poświęcenie sztandaru Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu
12.10.2018
Biskup Andrzej Jeż poświęcił sztandar Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu. Placówka o 50-letniej tradycji, w ten sposób chciała uczcić swoją patronkę Marię Grzegorzewską, której tablica pamiątkowa została również dziś odsłonięta przy ośrodku.
Stary Sącz: chorzy na Ichtiozis znów spotkali się w Barcicach
31.10.2018
Już po raz drugi w Barcicach w gminie Stary Sącz zorganizowano Ogólnopolskie Spotkanie Chorych na Rybią Łuskę i ich Rodzin zorganizowane przez Fundację Ichtiozis. Do nadpopradzkiej miejscowości zjechało ponad 50 osób wraz z rodzinami z całej Polski.
ROZMOWA Z PREMIER BEATĄ SZYDŁO O NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LASKOWEJ
20.08.2018
Po raz kolejny pani Szydło była w moich stronach, więc po raz kolejny z Piotrkiem pojechaliśmy, aby przypomnieć o problemach osób niepełnosprawnych
Ichtiozis w walce o nauczanie indywidualne w szkole
07.06.2018
Ichtiozis – Fundacja Osób Chorych na Rybią Łuskę zaangażowała się w walkę rodziców o pozostawienie w szkole niepełnosprawnych i chorych dzieci. Do Ministerstwa zostało wysłane pismo w tej sprawie. Ponadto, wspólnie z innymi rodzicami interweniowaliśmy u lokalnych posłów oraz mediach.
PANI MINISTER RAFALSKA, DLACZEGO PANI KŁAMIE W SPRAWIE ŚWIADCZEŃ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH?
23.05.2018
Szanowna Pani Minister! Jako rodzic niepełnosprawnego dziecka czasem zaglądam na stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, któremu Pani przewodzi.
REFLEKSJE W 26 DNIU PROTESTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZICÓW W SEJMIE
13.05.2018
Dzisiaj mija kolejny dzień protestu osób niepełnosprawnych w sejmie, a zarazem kolejny dzień kompromitacji, żenady, wstydu i obnażenia prawdziwego oblicza obozu władzy
Życie na kredyt
10.05.2018
W 22 dniu sejmowego protestu niepełnosprawnych pokażemy, jak punkt widzenia zależy od puntu siedzenia polityka.
LIST OTWARTY DO MINISTRÓW I POSŁÓW
01.05.2018
Szanowni Państwo, Ministrowie i Posłowie! Dzisiaj mija kolejny dzień protestu i kolejny dzień bezduszności wszystkich, którzy mają jakikolwiek wpływ na podejmowanie ważnych decyzji..
ZADAJEMY TRUDNE PYTANIA RZĄDZĄCYM
29.04.2018
Wczoraj 29 kwietnia pojechaliśmy z Piotrkiem do Krynicy na spotkanie z Krzysztofem Jurgielem – ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, głównie dlatego, aby mówić o proteście niepełnosprawnych.
PIKIETA POPARCIA DLA PROTESTUJĄCYCH W SEJMIE NA SĄDECKIM RYNKU
25.04.2018
Protest opiekunów osób niepełnosprawnych wzbudza ogromne emocje w całym kraju. W ramach poparcia dla sprawy, o godzinie 10. na sądeckim rynku zorganizowano pikietę rodziców z potrzebującymi stałej opieki dorosłymi dziećmi. Liderem akcji jest Jakub Owsianka, tato niepełnosprawnego nastolatka, założyciel fundacji Ichtiozis.

Galeria zdjęć

małopolskie forum1.jpg
małopolskie forum1.jpg

małopolskie forum2.jpg
małopolskie forum2.jpg

małopolskie forum3.jpg
małopolskie forum3.jpg